77 Rocznica Obrony Warszawy

Jak co roku 8 września odbywa się uroczystość z okazji  rocznicy Obrony Warszawy. W tym roku naszą szkołę reprezentował poczt sztandarowy. Uroczystość odbywała się przy pomniku Barykady Września.

W uroczystości brali udział przedstawiciele władz państwowych, miejskich, dzielnicy oraz kombatanci. Na tę uroczystość przychodzą także delegacje uczniów i nauczycieli z ochockich szkół. Po przemówieniu przybyłych gości i części artystycznej przedstawiciele szkół i delegacje złożyły wieńce z okazji 77 rocznicy Obrony Warszawy. To właśnie 77 lat temu, 8 września 1939 roku w godzinach popołudniowych padły pierwsze strzały na Warszawę ze strony nieprzyjaciół. Warszawiacy jednak nie poddawali się, walczyli do końca, wiedzieli, że walczą o wolną Polskę. Gdyby dzisiaj zadać pytanie osobie, która przeżyła tę okrutną wojnę ,,Czy było warto?’’ jestem pewien, że odpowiedziała by, że ,,Było warto’’.

BR> Dzieci z rodzicami     Dzieci z rodzicami

Mateusz Brzoski kl. VIb