Dnia 1 września o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 klas IV-VI.

Po przywitaniu przez prowadzącego wszystkich obecnych głos zabrała pani dyrektor Agnieszka Tkaczyk, która w nowym roku szkolnym życzyła uczniom bardzo dobrych wyników w nauce. Następnie wystąpiła pani aspirant Sabina Stepek z Komendy Rejonowej Policji, która przypomniała o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły i ze szkoły. Po części oficjalnej uczniowie przeszli  do sal na spotkanie z wychowawcami.

Upamiętniając 77 rocznicę wybuchu II wojny światowej uczniowie pod opieką nauczycieli udali się na Miejsca Pamięci Narodowej, gdzie złożyli kwiaty i zapalili znicze.

Dorota Moroz