„76 Rocznica Obrony Warszawy"

Dnia 8 września o godzinie 17.00 przy pomniku Barykady Września 1939 roku u zbiegu ulic Grójeckiej i Opaczewskiej odbyły się uroczystości z okazji 76 Rocznicy Obrony Warszawy. W obchodach wzięli udział: Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy, przedstawiciel Dzielnicowego Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa Warszawy-Ochoty, przedstawiciele Wojewódzkiej Rady Żołnierzy Września 1939 roku, przedstawiciele Zarządu Okręgowego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, harcerze, przedstawiciele szkół i społeczność lokalna. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami

Uroczystość rozpoczęto przemówieniem Pani Burmistrz Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy oraz innych uczestników uroczystości i ich przedstawicieli.

Następnie odbyły się pokazy artystyczne w wykonaniu młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego imienia Edwarda Dembowskiego oraz odbył się Apel Pamięci.

Uroczystość zakończono składaniem wieńców  przy pomniku Barykady Września 1939 roku oraz wpisem do Księgi Pamiątkowej.

Jakub Rydzik kl. VI b