Warsztaty „BĄDŹ POMOCNY"

W dniu 17.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty „BĄDŹ POMOCNY. Warsztaty integracyjne przełamujące stereotypy myślenia o osobach niepełnosprawnych” dla klas 4-6.

Zajęcia trwały 3 godziny. Na 1 godzinie lekcyjnej oglądaliśmy film pt ,,Cyrk Motyli''. Film opowiadał o mężczyźnie który urodził się bez kończyn z tego powodu był szykanowany i poniżany. On sam zaczął w to wierzyć, ale w swoim życiu poznaje niesamowitych ludzi dzięki którym jego myślenie całkiem się zmienia. Bardzo polecam obejrzeć ten film.

Na kolejnych 2 godzinach mogliśmy poczuć się jak osoba niewidoma, jakie ma problemy w życiu codziennym, jak pomóc takiej osobie i czego nie robić. Uczyliśmy się także o osobach niesłyszących lub niedosłyszących.

Dzieci z rodzicami     Dzieci z rodzicami

Na ostatniej godzinie naszych zajęć, moim zdaniem najlepszej, mieliśmy okazje wsiąść na wózek inwalidzki  i poczuć jak trudno porusza się na nim. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek i rzeczy które są dla osób niepełnosprawnych ruchowo bardzo trudne np.: zastawiane miejsc parkingowych. Celem warsztatów było kształtowanie pozytywnych postaw szacunku, otwartości, tolerancji wobec osób niepełnosprawnych.

Natalia Bakun kl. VIa