Uroczystość z okazji 72 rocznicy II wojny światowej

28 września o godzinie 8:55 odbyła się uroczystość poświęcona 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przygotowała ją nasza klasa, 5b. Brali w niej udział Kacper, Adam, Kuba Sz. , Kuba W. , Karolina, Sebastian, ja oraz inni koledzy i koleżanki. Marianka grała na werblu.

Gdy zjawili się uczniowie, nauczyciele i panie dyrektor rozpoczęliśmy spektakl. Kacper wszystkich serdecznie powitał. Operatorami dźwięków byli Krzyś z Emilem. Każdy z nas miał przygotowany  tekst do recytacji. Nasza klasa wykonała montaż słowno–muzyczny. II wojna światowa była bardzo krwawa, ponieważ zginęło podczas niej bardzo dużo osób, a jeszcze więcej zostało poważnie rannych.

Klasa IIa i II b      Klasa II a i II b

Wszystkie dekoracje zostały wykonywane przez naszą klasę. Były one bardzo ładne. Na próbach pomagały nam pani A.Jatowska i pani B.Gilarska. Gdy skończyliśmy czytać, a sztandar szkoły został wyprowadzony, głos zabrała pani Dyrektor. Pogratulowała nam występu.

Kiedy już wszystko posprzątaliśmy, poszliśmy do sali. Wszyscy wykonawcy zostali nagrodzeni szóstką z języka polskiego i pochwałą. Uważam, że nasz występ zakończył się sukcesem . My i nasza pani byliśmy zadowoleni.

Jakub Błaszczyk