Dwujęzyczna prezentacja wybranych wierszy Juliana Tuwima

Dnia 12 grudnia odbyła się dwujęzyczna - polska i angielska – prezentacja wybranych wierszy Juliana Tuwima. Występ przygotowały obie klasy piąte oraz dziewczynki z VIb. Na widowni zasiedli uczniowie klas starszych oraz grono pedagogiczne i panie dyrektor. W tle sceny na blejtramach zawieszone zostały barwne dekoracje, które ilustrowały przedstawione utwory poety. Rozpoczął Emil. Wyjaśnił dlaczego się tu zebraliśmy i przedstawił repertuar.
Klasa IIa i II b      Klasa II a i II b

Następnie na scenie pojawili się kolejni wykonawcy i recytowali  w języku polskim , a później po angielsku - ,,Okulary” , ,,Abecadło” , Lokomotywę”, ,,Ptasie radio” i ,,Rzepkę”. Ja wygłaszałam polską wersję ,,Okularów”, a Kuba Wroński odgrywał pana Hilarego. Wystąpiłam też później - pokazywałam litery w polskiej wersji ,,Abecadła” i czytałam fragmenty ,,Lokomotywy" w języku angielskim.

Uczniowie wręczają kwiaty origami       Uczniowie wręczają kwiaty origami

Ze swoich wystąpień jestem zadowolona – były różnorodne: recytowałam, czytałam, pokazywałam. Bardzo się starałam i cieszę się, że mi się udały. Wszystkie prezentowane podczas tego spotkania teksty były śmieszne, a aktorzy grali w sposób humorystyczny. Widzowie dobrze się bawili i często nagradzali nas oklaskami. Wszyscy dużo się nauczyliśmy –nie tylko w występach teatralnych, ale również w słownictwie angielskim i w recytacji w tym języku.

Nina Majtczak - uczennica klasy 5B

Pozostałe zdjęcia w galerii!