Sprawozdanie z wyjścia na wystawę „Miejsca pamięci narodowej na Ochocie”

W czasie godziny wychowawczej 7 września z okazji 72. rocznicy wybuchu II wojny światowej wybraliśmy się na plac Narutowicza. Znajduje się tam wystawa pt. „Miejsca pamięci narodowej na Ochocie – Ochota pamięta”. Na ustawionych tablicach umieszczone są informacje i zdjęcia miejsc, gdzie Niemcy mordowali Polaków w czasie wojny.  Nasza pani podzieliła klasę na grupy. Każdy zespół miał obejrzeć ekspozycję i przygotować pięć pytań. Ja pracowałem z Kacprem, Esterą i Hubertem. Chodziliśmy od tablicy do tablicy i czytaliśmy informacje. Potem zastanawialiśmy się nad pytaniami i zapisywaliśmy je na kartce. Inni uczniowie również oglądali wystawę i wymyślali zadania. Kacper zaproponował, żeby przejść do pomnika Gabriela Narutowicza, pierwszego prezydenta Polski. Pani zgodziła się na to i już wkrótce staliśmy przed tym monumentem. W międzyczasie zjawiła się mama Michała z pieskiem i przez chwilę głaskaliśmy to miłe zwierzątko.

W pewnym momencie nasza pani powiedziała, że trzeba wracać i ruszyliśmy do szkoły.

To była bardzo udana i ciekawa wycieczka.

Dzieci z rodzicami           Adam Staier 5 b