Wizyta zerówek przedszkolnych - "Legenda o smoku wawelskim"

Nowy rok szkolny i nowi goście - jak co roku zapraszamy  zapraszamy dzieci z trzech przedszkoli ochockich na zajęcia: we wrześniu na zajęcia ruchowe na macie – fanny judo, w październiku – wizyta w klasach I i III oraz udział w inscenizacji legendy „O smoku wawelskim”.Dzieci z rodzicami      Dzieci z rodzicami
Dzieci z rodzicami      Dzieci z rodzicami

Dzieci z rodzicami      Dzieci z rodzicami
Uczennice z klasy III b wcieliły się w role narratorów. Przedszkolaki przebraliśmy w odpowiadające roli stroje. Hejnał z wieży mariackiej rozpoczął przedstawienie. Przedszkolaki musiały uważnie słuchać narratorów, by wiedzieć jak odgrywać swoje role – była to pantonima oprócz smoka, którego zadaniem było zianie ogniem i straszenie mieszkańców Krakowa. Dzieci świetnie poradziły sobie z odgrywaniem ról. Na koniec odbyło się wesele krakowskie, na którym  zatańczyli krakowiaka. Potem skleiły smoka, którego siarka rozerwała na wiele kawałków. 

Dzieci z rodzicami      Dzieci z rodzicami

Dużą atrakcją były odwiedziny w klasach pierwszych i trzecich, możliwość zobaczenia kawałka lekcji, sprawdzianu, posłuchanie piosenki. Dzieci dowiedziały się, co ciekawego można robić w naszej szkole. I jeszcze więcej zobaczą podczas następnych wizyt.

 

Ewa Gańko