Klasa II a napisała list do Pani Marszałek Sejmu

Po wspaniałej wycieczce do Sejmu, nasza klasa napisała list do Pani Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Oto jego treść. Wyślemy go i z niecierpliwością będziemy oczekiwać na odpowiedź.

Oto jego treść:

Warszawa, 29.11.2013 r.

Szanowna Pani Marszałek Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

Ewa Kopacz

Jesteśmy uczniami klasy II a Szkoły Podstawowej nr 97 w Warszawie przy ul. Spiskiej 1.

Wczoraj zwiedzaliśmy gmach Sejmu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej wycieczki. Zobaczyliśmy te miejsca, które do tej pory mogliśmy oglądać tylko w telewizji.

Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy o Sejmie , którą przekazała nam pani przewodnik Antonina Leżańska. Zorganizowała nam również dziecięcy Sejm, wybraliśmy Marszałka Sejmu, posłów. Później głosowaliśmy nad bardzo ważną ustawą: Czy 6-latki powinny iść do I klasy?

Większością głosów uznaliśmy, że warto wcześniej rozpocząć naukę. W naszej klasie są dzieci, które rozpoczęły naukę jako 6-latki i siedmiolatki. Jest to więc klasa mieszana. Młodsze dzieci świetnie uczą się, bawią i chętnie chodzą do szkoły. Nasza Pani jest dumna z całej naszej gromady.

Szanownej Pani Marszałek życzymy dużo radości z obrad, mało pracy i odpoczynku.

Szanownym Paniom Posłankom i Panom Posłom życzymy podejmowania tylko słusznych decyzji w czasie głosowania nad ustawami.

Z wyrazami szacunku oraz pozdrowieniami uczniowie klasy IIa

wraz z wychowawcą

Agnieszka Chlebowska