Wycieczka klasy II a do Sejmu

Klasa II a zwiedzała w listopadzie Sejm.

Odwiedziliśmy najważniejsze miejsca w tym gmachu: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny z makietą kompleksu budynków sejmowych. Zobaczyliśmy tablicę upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicę upamiętniającą parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi, Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami?

Mieliśmy także możliwość  pobawić się w Sejm, wybraliśmy Marszałka Sejmu, posłów i głosowaliśmy nad ważną ustawą nad którą niedawno pracowali posłowie: Czy 6-latki powinny iść do klasy I ?

Zdecydowaną większością głosów nasza klasa zadecydowała, że warto rozpocząć naukę wcześniej!

Gra bingo           Gra bingo

Otrzymaliśmy także piękne prezenty, za które bardzo dziękujemy.

Ta wycieczka zostanie w naszej pamięci na zawsze.

Agnieszka Chlebowska