Ważne wydarzenia z historii Polski

W ramach projektu „Kocham Cię Polsko” klasa IV a pod kierunkiem wychowawcy pani Doroty Moroz zorganizowali wystawę prac – ważne wydarzenia z historii Polski.

Klasa IIa i II b      Klasa II a i II b

Uczniowie przygotowali plakaty zarówno z historii dawnej jak i z historii współczesnej. Dzieci opracowały zagadnienia dotyczące: chrztu Polski, koronacji pierwszego króla, bitwy pod Grunwaldem, hołdu pruskiego, unii lubelskiej, pierwszej wolnej elekcji, potopu szwedzkiego, bitwy pod Wiedniem, I rozbioru Polski, uchwalenia konstytucji 3 maja, II rozbioru Polski, III rozbioru Polski, odzyskania przez Polskę niepodległości, kampanii wrześniowej, zbrodni w Katyniu, powstania warszawskiego, wyboru Karola Wojtyły na papieża - Jan Paweł II, powstania NSZZ „Solidarność” oraz przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Wystawę zorganizowano przed pracownią historyczną.

Dorota Moroz

nauczyciel historii