Konkurs Dzielnicowy „Architekci Niepodległości-Józef Piłsudski”

W bieżącym roku  świętujemy wielki Jubileusz  100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wspominamy wielkich bohaterów narodowych  i pochylamy się nad kartami  naszej wspólnej historii. 

Z racji tak wspaniałego jubileuszu, 22 marca odbył się w naszej szkole Konkurs Dzielnicowy poświęcony tematyce niepodległościowej. Bohaterem tegorocznego Konkursu był jeden z  Architektów niepodległości – Józef Piłsudski.  Zanim rozpoczęliśmy konkursowe zmagania mogliśmy wysłuchać wspomnień samego Marszałka, w którego wcielił się uczeń klasy VII, Mateusz Brzoski.  Mogliśmy też podziwiać taniec niepodległościowy  w wykonaniu uczennic Pauliny Aksamitowskiej i Gabrieli Borowskiej. Uczestnikami Konkursu byli uczniowie ochockich szkół podstawowych, z których największą ilość punktów  uzyskali uczniowie, którzy tworzyli drużynę naszej szkoły: Daria Wieczorek, Marta Brzoska i Maciej Miciak.  Gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się znakomitą znajomością tematu. 

Sam Konkurs i czas przygotowywania się do niego przypomniał nam, że wolność jest nie tylko darem, ale też zadaniem. Szczególnie dla nas, ludzi młodych, którzy będą kreowali przyszłość naszej Ojczyzny.

Dzieci z rodzicami          Dzieci z rodzicami

Dzieci z rodzicami          Dzieci z rodzicami

Dzieci z rodzicami          Dzieci z rodzicami


                                                                                                                                                                                Siostra Magdalena Pokrzywińska