Dzień Patrona

"Cząsteczki trudu są iskrami. od których zapalają się dusze". Takie słowa widnieją nad popiersiem Leona Kruczkowskiego. 29 października 1977 r. nasza szkoła otrzymała imię Leona Kruczkowskiego. Dzień ten obchodzimy jako Święto Patrona.

Serdecznie witamy...        Tu wszędzie Polska!

Z tej okazji uczniowie klas: Oa, Ob i 1a dowiedzieli się m.in. kiedy żył (1900-1962) i czym się zajmował Leon Kruczkowski (był dramatopisarzem), a także o tym, że szkoła ma swój sztandar i hymn.

Broniliśmy Polski już od czasów Mieszka         ...trzeba było walczyć!

Spotkanie odbyło się na I piętrze przy płaskorzeźbie Leona Kruczkowskiego i gablocie, w której umieszczony jest sztandar szkoły.

Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek            Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek

Na koniec uczniowie przeszli do sali historycznej, w której stoi pierwsze popiersie Patrona.

Bogusława Gilarska