„PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA” -

Impreza dla uczniów klas pierwszych

Wzorem ubiegłych lat uczniowie klasy IA i IB spotkali się na wspólnej zabawie pod nazwą „Pasowanie na Świetliczaka”. Uczestników zabawy czekało kilka zadań.  Zaczęliśmy od tego, aby przedstawić się. Dzieci ustawiły się w dużym kręgu i po kolei mówiły głośno swoje imię. W tej zabawie pomocna nam była miękka piłka: Ta osoba, która trzymała piłkę, mówiła swoje imię. W dalszej części zabawy pozostałe dzieci mówiły imię osoby, która właśnie trzymała piłkę.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami?

Następnie dzieci zaczęły tańczyć w rytm muzyki w kole (jedna osoba za drugą), a kiedy muzyka przestawała grać – losowaliśmy kartkę z instrukcją do dalszej zabawy, np. „Tańczymy, klaszcząc nad głową”, „Tańczymy z prawą ręką w górze”, Tańczymy, trzymając się za uszy”, „Tańczymy, poruszając się na palcach”, „Tańczymy, trzymając się za nos”, „Tańczymy na piętach”.

Gra bingo           Gra bingo

Kolejne zadanie, to powtarzanie ruchów, gestów a czasami całych układów, jakie prezentowali chętni wybrani uczestnicy zabawy. Później dzieci przechodziły z jednego końca sali do drugiego pod liną, która powoli była obniżana, co sprawiało coraz większe trudności i wymagało coraz większego wysiłku i sprytu.  Szczęśliwie, wszystkim się udało!

Ostatnie zadanie to „Próba z cytryną”. Każdy dostał plasterek cytryny i „na „trzy – cztery” – zjadamy! A na koniec – prosimy o uśmiech” – takie było polecenie.  „O – nie!!!, Nie dam rady!, Nie lubię! Będzie szczypało! Mamo, ratunku!!!”

Dyplomy i słodycze złagodziły „cytrynowe” dolegliwości.

Fajna była zabawa!

Urszula Gołaszewska