„PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA” -

Impreza dla uczniów klas pierwszych

Wzorem ubiegłych lat uczniowie klasy IA i IB spotkali się na imprezie „Pasowanie na Świetliczaka”. Klasa Ib pod kierunkiem pani Beaty Podleś miejscem uroczystości obrała salę fioletową. Uczestników zabawy czekało kilka zadań -   zabawa ruchowa „ Wszyscy, którzy mają/lubią….zmieniają miejsca” – zaczyna zabawę pani, krzesełek jest o 1 mniej niż uczestników zabawy. Osoba, która nie zajmie krzesła prowadzi dalej.  Inna zabawa to zgadnij, kto podszedł- jedna osoba siedzi w środku z zawiązanymi oczami, wskazana przez prowadzącego osoba podchodzi i wymawia jej imię. Jeśli zgadnie, to zajmuje miejsce na środku.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami?

Gra bingo        Gra bingo

"Pajacykowy świetliczak” - zadanie stworzenia ludzika z figur geometrycznych, którego potem należy przyozdobić i nazwać.  Ostatnie zadanie to „Próba z cytryną”. Każdy uczestnik dostał plasterek cytryny i „na „trzy – cztery” – zjadamy! A na koniec – prosimy o uśmiech” – takie było polecenie. Na koniec były zdjęcia, dyplomy i małe upominki.

********************************************************************************

Klasa Ia pod kierunkiem pani Elżbiety Kaczorowskiej miejscem uroczystości obrała salę zielono-żółtą 0b. Uczestników zabawy czekało kilka zadań:   zabawa ruchowa przy muzyce - krzesełek jest o 1 mniej niż uczestników zabawy, osoba, która nie zajmie krzesła gdy muzyka przestaje grać - odpada.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami?

Gra bingo         Gra bingo

Inna zabawa to "Tańczymy labada" oraz odgadywanie czynności z ruchów innej osoby. Pani czytała opowiadanie o zwierzętach a dzieci naładowały odgłosy. Dzieciom bardzo podobała się zabawa, poczęstunek i prezenciki.