Dzień otwarty szkoły!

Co roku zapraszamy dzieci przyszłych uczniów  i ich rodziców na dzień otwarty. Pokazujemy naszą szkołę, jej specyfikę  i realizujemy ciekawy dla dzieci temat. W tym roku przenieśliśmy się do "Krainy dinozaurów".

Wesoła zabawa       Wesoła zabawa?

Choć do 1 września jest jeszcze trochę czasu, jednak ta data ma dla przyszłych pierwszoklasistów bardzo duże znaczenie - zacznie się bowiem nowy etap w ich życiu. Jest on łatwiejszy, bo poprzedzony kilkoma wizytami na różnych zajęciach. Dzień otwarty to moment, by i rodzice mogli poznać szkołę, rozwiać wątpliwości podczas rozmów z wychowawcami.

Wesoła zabawa       Wesoła zabawa?

Żelaznym punktem programu jest pokaz judo, bowiem od roku 1975 uczniowie uprawiają judo w klasach lub grupach sportowych już od pierwszej klasy. Uczniowie w judokach zrobili duże wrażenie na naszych gościach, trener wyjaśnił jakie zasady obowiązują w judo. Równie dużym powodzeniem cieszyła się nowoczesna sala zabaw powstała w grudniu 2010r.

Wesoła zabawa           Wesoła zabawa

Kolejne punkty to wizyty w salach lekcyjnych, rozmowy z wychowawcami oraz zajęcia związane z życiem dinozaurów, bo chociaż wymarły 60 milionów lat temu, to bardzo fascynują dzieci. Zaproponowaliśmy zajęcia plastyczne - ślady dinozaura, orgiami, konstruowanie dinozaura, kolorowanki. Przygotowaliśmy wystawy o dinozaurach, prezentacje multimedialne, układanki, puzzle. Odważne dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie w stroju dinozaura.

Wesoła zabawa           Wesoła zabawa

Uczniowie z koła kolekcjonerskiego zaprezentowali swoje okazy na wystawie skamielin i minerałów. A rodzice - nasi absolwenci mogli odnaleźć swoje zdjęcia w kronikach szkoły. W świetlicy kawiarenka w grocie dinozaura zapraszała spragnionych gości na herbatkę.

Dzień otwarty upłynął w miłej atmosferze i był dobrą okazją do poznania szkoły.

O dniu otwartym szkoły można tez przeczytać na łamach

"Informatora Ochoty i Włoch"

Ewa Gańko