Mikołaj w świetlicy

Co roku zapraszamy do  naszej świetlicy Mikołaja, który sprawia dzieciom mnóstwo radości, poświęca swój czas, by tradycji stało się zadość.

Zamyślony Mikołaj      Zamyślony Mikołaj

Przygotowujemy się wizyty bardzo skrupulatnie – dekoracja świąteczna sal, choinka, światełka. Również ważny jest strój z akcentem czerwieni – dzieci wyglądają wtedy jak pomocnicy Mikołaja. Piosenka powitalna dla Mikołaja „Ding, dong” wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Sprawdziliśmy, jaka jest wiedza dzieci o faktach związanych z osobą świętego Mikołaja.

Zamyślony Mikołaj      Zamyślony Mikołaj

Następnym tradycyjnym elementem naszej imprezy mikołajkowej jest taniec rąk w rytm melodii „Sip – Simeon”. I jeżeli łatwo wykonywać ruchy rąk, gdy rytm jest wolny, to często zdarzają się pomyłki w rytmie galopującym. Również dla Mikołaja przygotowaliśmy niespodziankę - był to występ świetlicowego zespołu tanecznego.

Zamyślony Mikołaj Zamyślony Mikołaj

Ewa Gańko