Mały Mikołaj w świetlicy

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć świętego Mikołaja biskupa Miry. W ten dzień obdarowuje się dzieci prezentami, często w nocy z 5-go na 6-go podkłada się je pod poduszkę lub umieszcza się w wełnianej, dużej skarpecie. Potocznie nazywa się ten zwyczaj „małym Mikołajem”, bo duży przychodzi podczas świąt Bożego Narodzenia i zostawia prezenty pod choinką. Jeden i drugi Mikołaj jest ulubieńcem dzieci, bo któż nie lubi otrzymywać prezentów?

Zamyślony Mikołaj      Razem z kolegą rysujemy portret Mikołaja

Co roku zapraszamy do  naszej świetlicy Mikołaja, który sprawia dzieciom mnóstwo radości, poświęca swój czas, by tradycji stało się zadość. Przygotowujemy się wizyty bardzo skrupulatnie – dekoracja świąteczna sal, choinka, światełka. Również ważny jest strój z akcentem czerwieni – dzieci wyglądają wtedy jak pomocnicy Mikołaja. Piosenka powitalna dla Mikołaja „Ding, dong” wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Sprawdziliśmy, jaka jest wiedza dzieci o faktach związanych z osobą świętego Mikołaja.

Wspaniale się bawimy      Dzieci z zaciekawieniem słuchają Mikołaja

Następnym tradycyjnym elementem naszej imprezy mikołajkowej jest taniec rąk w rytm melodii „Sip – Simeon”. I jeżeli łatwo wykonywać ruchy rąk, gdy rytm jest wolny, to często zdarzają się pomyłki w rytmie galopującym. Również dla Mikołaja przygotowaliśmy niespodziankę - był to występ świetlicowego zespołu tanecznego.

Kierownik świetlicy

Ewa Gańko