Muzeum Fryderyka Chopina

W dniu 27.10.2011 mieliśmy zaplanowaną wycieczkę do Muzeum Fryderyka Chopina. Nasza klasa zebrała się o godzinie 8.00 w szatni naszej szkoły.  Ubieranie się poszło nam bardzo sprawnie, dlatego też za chwilę byliśmy gotowi do wyjścia. Poszliśmy na przystanek i stamtąd pojechaliśmy autobusem na Powiśle. Na miejscu przywitała nas bardzo miła pani, która oprowadziła nas po piwnicach muzeum. Ekspozycja bardzo mi się spodobała. To miejsce różni się od innych muzeów m.in. dlatego, że jest interaktywne. Można było posłuchać muzyki Chopina przez słuchawki, na dotykowych ekranach poznać jego życie. Pierwsza część ekspozycji opowiadała o młodości kompozytora. Tam mogliśmy zobaczyć jego zeszyt od kaligrafii, jego piękną laurkę dla ojca i dowiedzieć się o koncertach jakie dawał w dzieciństwie. W następnej części muzeum stało kilka stolików. Mogliśmy sobie wybrać stolik zależnie od tego czego chcieliśmy posłuchać: walce, mazurki, polonezy skomponowane przez Chopina. Widzieliśmy odlew jego ręki, co ciekawe nie miał on wcale długich palców jak na pianistę.

Wystawa była bardzo ciekawa i każdy mógł na niej coś dla siebie. A pani przewodniczka okazała się bardzo pomocna i chętnie odpowiadała na nasze pytania. Wszystkim bardzo polecam to muzeum.

Uczeń klasy III a, Patryk Michalski