"Lekcja fizyki w OEIIZK"

W środę 11 kwietnia klasa 7a uczestniczyła w zajęciach z fizyki w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów. Tematem zajęć było wykonywanie badań, pomiarów, doświadczeń wspomaganych komputerowo. Badaliśmy różne rodzaje ruchów, swobodny spadek piłki. Wykonywaliśmy pomiary temperatur w różnych procesach. Analizowaliśmy otrzymane wykresy i wyniki. Ciekawym doświadczeniem były pomiary temperatury, dwutlenku węgla i wilgotności w skrzyni z zamkniętą osobą. "Oglądaliśmy" także dźwięki, pochodzące z różnych źródeł. Zajęcia zakończyły się sprawdzającym kahootem.
 Ciekawostką była zabawa w kolorowej piaskownicy, kiedy dzięki rozszerzonej rzeczywistości oglądaliśmy usypane przez nas poziomice.

Dzieci z rodzicami          Dzieci z rodzicami        Dzieci z rodzicami
Oglądamy dźwięki                                             Konsola                                               Poziomice

Dzieci z rodzicami               Dzieci z rodzicami

Kahoot                                                                                        Pomiar