72 rocznica wybuchu II wojny światowej

Z tej okazji dnia 8 września 2011 roku poczet sztandarowy naszej szkoły udał się z panią Moroz na uroczystość przy pomniku Barykady Września, przy ul. Grójeckiej.

Dzieci z rodzicami

Na miejscu byliśmy trochę przed czasem. Założyliśmy szarfy i rękawiczki, Filip wziął Sztandar. Poszliśmy na wyznaczone dla nas miejsce. Oprócz nas było tam też wiele pocztów sztandarowych z innych szkół, rozpoznałam kilka drużyn harcerskich, w tym jedną działającą w naszej szkole – ,,Białą’’ J. Stali też żołnierze, pod daszkiem siedzieli goście (jest to dość istotny szczegół, jako że właśnie padał okropny deszcz). Byli to starsi, zasłużeni ludzie, pamiętający czasy wojny.

Podczas uroczystości przypominano, że 1-go września z bólem wspominamy wydarzenia sprzed 72 lat, jak to Niemcy zaatakowali Polskę. Szkoda, że dziś ten dzień młodzieży kojarzy się wyłącznie z niechcianym powrotem do szkoły. Trzeba pamiętać o tej rocznicy i temu właśnie służą różnego rodzaju obchody tej rocznicy.

(A najciekawsze jest to, że gdy uroczystość dobiegła końca, przestało padać J)

Klasa I b        Klasa I a

Lara Citko 6a