„Turniej matematyczny" 

    31 marca 2016r w naszej szkole odbył się turniej matematyczny organizowany przez uczniów Liceum im. Stanisława Staszica.   

        Uczniowie klas szóstych, którzy brali udział w konkursie zebrali się w stołówce  o godz. 8:00 a następnie zajęli miejsca przy stolikach dobierając się w grupy pięcio- i sześcioosobowe. Na początku Pani Dyrektor i uczniowie z liceum przywitali wszystkich zgromadzonych. Rozlosowane zostały zadania, na których rozwiązanie każdy miał określoną ilość czasu. Podczas przerwy, w czasie której były sprawdzane prace, uczestnicy otrzymali poczęstunek. Po sprawdzeniu zadań, zwycięzcy dostali nagrody, a organizatorzy turnieju pamiątkowe upominki.

         Spotkania te cieszyły się wśród uczniów dużym zainteresowaniem,  pomagały im sprawdzić ich wiedzę i odporność na stres przed sprawdzianem szóstoklasisty.

Dziękujemy w imieniu uczniów i dyrekcji naszej szkoły organizatorom turnieju za poświęcony nam czas.  

 

                                                                                                                                                 Natalia Grotek kl VI a

     Dnia 31.03.2016r. do naszej szkoły przyjechali uczniowie i nauczyciele liceum im. Stanisława Staszica. Przeprowadzili oni ,, Turniej matematyczny", który miał nas lepiej przygotować do testu szóstoklasisty. Konkurs podzielony był na dwie tury.

    Na początku przemówiła pani dyrektor, objaśniła reguły i podzieliła na grupy. Następnie do każdej z grup podszedł uczeń liceum z trzema kopertami. Każdy z nas (szóstoklasistów) miał do wyboru zadania: za 3pkt. (łatwe), za 4 pkt. (średnie), za 5 pkt. (trudne). Jeżeli ktoś miał problem z rozwiązaniem zadania, licealiści z chęcią pomogli i wytłumaczyli nam. Na rozwiązanie zadania mieliśmy 10 minut.

Między 2 turami była krótka przerwa. W trakcie niej mogliśmy porozmawiać i skosztować przygotowanych smakołyków. Na koniec zmagań matematycznych zostały ogłoszone wyniki. Osoby, które najlepiej rozwiązały 2 zadania dostały małe upominki.

     Dzisiejszy dzień był wyjątkowy . Pokazał nam, uczniom, inną, ciekawszą formę nauki matematyki. Na pewno wszyscy dzisiaj byli zadowoleni i zapamiętają ten dzień na długo.

                                                                                                                                                                                                                       Joanna Prędota klasa VIa