Klasa II a  w SCEK-u"

Tuż przed świętami klasa II a była na koncercie muzycznym w Stołecznym Centrum Edukacji  Kulturalnej. Tym razem dzieci poznały dawny instrument – klawesyn. Jest to instrument strunowy szarpany, który ma klawiaturę. Zaliczany jest do rodziny cytr. Uczniowie wysłuchali kilku utworów J.S. Bacha, A. Caldara, L. Marchanda .

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami

Po koncercie dzieci rozmawiały z klawesynistką, która opowiadała o tym instrumencie. Zaprezentowała jego wnętrze, technikę grania, można było również zagrać na klawesynie. Dzieciom bardzo podobała się ta wycieczka.

Agnieszka Chlebowska