Dzieci z rodzicami

Dla upamiętnienia 75 rocznicy zbrodni katyńskiej klasa IVa pod kierunkiem pani Dorota Moroz i siostry Magdaleny Pokrzywinskiej podjęła próbę przybliżenia bolesnego, niepojętego wydarzenia z dziejów historii Polski. Tak trudny, a zarazem odległy temat dla dzieci stał się okazją by lepiej zrozumieć dlaczego starze pokolenie dziadków, rodziców na słowo „OJCZYZNA” i „POLSKA” doznają głębokiego wzruszenia. Dziś słowo KATYŃ to symbol, który powinien łączyć pokolenia. W montażu słowno – muzycznym „Prawdy nie można rozstrzelać” uczniowie starali się przekazać nie tylko prawdę historyczną, ale również ukazać przeżycia konkretnych ludzi, czytając fragmenty autentycznych listów i wspomnień, odnalezionych w grobach katyńskich.

Apel upamiętniający dzieci miały okazję zaprezentować rodzicom naszej szkoły 15 kwietnia, swoim kolegom i koleżankom 16 kwietnia. Natomiast dnia 20 kwietnia montaż mogła obejrzeć społeczność lokalna. Apel odbył się dzięki życzliwości księdza proboszcza Henryka Bartuszka w sali św. Faustyny przy parafii Św. Jakuba na Ochocie. Mogliśmy cieszyć się obecnością osób, które miały odwagę i chciały się z nami podzielić osobistymi wspomnieniami dotyczącymi tego wydarzenia sprzed 75 latami.

Dorota Moroz, s. Magdalena Pokrzywinska

Dzieci z rodzicami?          Dzieci z rodzicami?

Kwiecień jest miesiącem, w którym nasi uczniowie upamiętniają tych wszystkich, którzy zginęli w Katyniu. Oprócz montażu słowno – muzycznego został przygotowana także wystawa dotycząca tego okrutnego wydarzenia. Uczniowie klasy VI przygotowali w tym celu plakaty. Obok plakatów zostały zawieszone również wiersze poruszające tak trudną tematykę. Wystawę można było oglądać na korytarzu I piętra, została ona przygotowana przez panią Bogumiłę Gilarską i panią Dorotę Moroz.

Dzieci z rodzicami?

Dorota Moroz