76 rocznica zbrodni w Katyniu

15 kwietnia obchodziliśmy 76 rocznicę zbrodni katyńskiej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, chcąc przybliżyć tę bolesną kartę historii, pod kierunkiem p. Doroty Moroz, p. Beaty Podleś oraz s. Magdaleny Pokrzywinskiej, przygotowali montaż literacko-muzyczny „Opowieść katyńskiego lasu”. Uczniowie wystąpili dwukrotnie: dla społeczności szkolnej oraz w Przystanku Historia Centrum Edukacji IPN im. Janusza Kurtyki. Dzieci do tematu podeszły bardzo poważnie i z dużym przejęciem.  Zyskały tym przychylność publiczności i odebrały słowa uznania od osób, których ta tragedia dotknęła osobiście.

Przedsięwzięcie to mogło zaistnieć dzięki współpracy Uczniów, Rodziców, Dyrekcji, Nauczycieli oraz Pracowników Centrum Edukacyjnego IPN. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, które wydało tak piękne owoce.

Dzieci z rodzicami Dzieci z rodzicami

Przystanek Historia Centrum Edukacyjnego IPN im. Janusza Kurtyki

Dzieci z rodzicami