Karta rowerowa

19 i 26 września nasza klasa – Vb – udała się do Miasteczka Ruchu Drogowego przy Sp nr 264, aby zdać egzamin na kartę rowerową. Byliśmy z tego powodu bardzo zadowoleni, gdyż wszyscy lubimy jeździć na rowerach.

Klasa IIa i II b      Klasa II a i II b

Długo szukaliśmy miejsca zajęć, bo wprowadzono nas w błąd i musieliśmy wędrować od jednej szkoły do drugiej. Gdy w końcu trafiliśmy do Miasteczka, instruktor oprowadził nas po terenie, opowiadając o zasadach poruszania się na rowerach. Potem dziewczęta dostały składaki, a chłopcy rowery górskie. Zaczęła się nauka. Niestety, dla jednej osoby brakowało roweru. Klasa okazała się koleżeńska i zgodna – jak prawie zawsze – i co jakiś czas wymienialiśmy się pojazdami. W ten sposób jeździliśmy wszyscy. Na tym skończyła się pierwsza lekcja.

Uczniowie wręczają kwiaty origami       Uczniowie wręczają kwiaty origami

Dzisiaj był sprawdzian z umiejętności jazdy rowerem. Wszyscy zaliczyli ten test. Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci i w dobrych humorach. Egzamin pisemny odbędzie się dopiero za miesiąc. Mamy więc sporo czasu na przygotowanie. Oby powiodło nam się tak jak dzisiaj!

Marianna Roszkowska, Adrian Urbański - klasa Vb