"Pod skrzydłami orła białego"

W środę 9 listopada w Centrum Edukacyjnym  IPN,  Przystanek Historia - czyli najbardziej odpowiednim miejscu  na upamiętnienie 98  rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę,  odbyła się inscenizacja "Pod skrzydłami orła białego" w ramach projektu edukacyjnego - "Uczniowie obchodzą ważne rocznice historyczne". Przygotowali ją uczniowie Szkoły Podstawowej  nr 97 im. Leona Kruczkowskiego oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej AURUS w Warszawie. Na program złożyły się  wiersze, pieśni patriotyczne oraz scenki  z tamtych lat.

Dzieci z rodzicami     Dzieci z rodzicami

Mali artyści zostali wynagrodzeni gromkimi brawami przez licznie zebraną publiczność. Miło, że swoja obecnością zaszczycił uczniów vice-burmistrz Ochoty- pan Grzegorz Wysocki. "Nigdy dość wiedzy i refleksji na temat wydarzenia tak ważnego w historii naszego kraju" - powiedziała pani dyrektor Agnieszka Tkaczyk dziękując uczniom, nauczycielom i rodzicom  za pracę włożoną w przygotowanie inscenizacji.

Nauczyciele: Beata Matuszewska, Dorota Moroz, Natalia Omiecińska, Violetta Omiecińska oraz s. Magdalena Pokrzywińska

Pozostałe zdjęcia w Galerii i stronie Facebook