Zajęcia z robotyki, maty edukacyjnej, pokaz judo, tańca dla przedszkoli ochockich

Od 14 do 16 lutego 2018r. gościliśmy dzieci z pięciu grup zerówkowych ( w sumie 74 dzieci) z Przedszkola nr 100, 101 i 239. Pokazaliśmy, czego ciekawego możemy nauczyć sie w naszej szkole na zajęciach obowiązkowych i pozalekcyjnych. Przedszkolaki uczestniczyły w pokazie zajęć z robotyki przygotowanym przez panią Barbarę Marszałek i uczennice klasy VI b, zobaczyły zaprogramowanego robota z klocków lego, pfotony  oraz ozobota. Pokaz wzbudził duże zainteresowanie. Zajęcia z robotyki obejmują składanie, programowanie i rozkładanie klocków - to wstęp do programowania w informatyce od najmłodszych lat - uczy logicznego myślenia. Dużą atrakcją były zajęcia z matą edukacyjną przygotowane przez panią Agnieszkę Chomicką-Bosy - układały obrazkowe sudoku. Mogły też zaprogramować na tablecie trasę marszu kulki. To wstęp do kodowania i programowania tak ważnego we współczesnej edukacji. Klasy V i VI (razem 16 uczniów) przygotowały pod kierunkiem trener Ewy Ślósarczyk pokaz judo - bowiem od klasy IV można w naszej szkole uprawiać judo w wymiarze 6 godzin tygodniowo - dzieci oglądały starszych kolegów z zapartym tchem. W świetlicy uczniowie klasy IIIb zaprezentowali taniec ze wstążką a pani Elżbieta Klicka pokazała przedszkolakom wspaniały zbiór nowych książek w bibliotece. Mamy nadzieję, że w przyszłości nasi goście będą korzystać już jako uczniowie naszej szkoły z wielu możliwości rozwoju zainteresowań i uzdolnień.

Dzieci z rodzicami   Dzieci z rodzicami

Dzieci z rodzicami   Dzieci z rodzicami

Dzieci z rodzicami    Dzieci z rodzicami

Pozostałe zdjęcia w Galerii i Facebook