Festyn rodzinny z okazji otwarcia nowego boiska

Gdy przyszliśmy  po wakacjach do szkoły, czekała nas duża niespodzianka -  dwa nowe boiska. Z tej okazji 22 września odbył się festyn rodzinny i oficjalne otwarcie.

Serdecznie witamy...        Tu wszędzie Polska!

Festyn uświetnili goście:  pan Roman Kosecki, piłkarz, pan Paweł Januszkiewicz - lekkoatleta, pani Katarzyna Rogowiec - biegaczka narciarska; burmistrz Dzielnicy Ochota - pan Maurycy W. Komorowski, który przeciął wstęgę oraz radni dzielnicy Ochota.

Broniliśmy Polski już od czasów Mieszka         ...trzeba było walczyć!

Na nowej bieżni i boiskach przeprowadzone zostały konkurencje sportowe: bieg na 30m, kręgle, skok w dal, rzuty do celu,

Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek            Dziś w całej Polsce brzmi Mazurek

Dziewczynki z zespołu tanecznego rozgrzały atmosferę w rytm piosenki "Mosa, mosa".

Na festyn przyszło dużo uczniów z rodzinami. Atrakcji było niemało: dmuchany zamek, pokaz policyjny z psem, strzelanie z łuku, rozrywki umysłowe: krzyżówka i szachy; zajęcia artystyczne: malowanie twarzy, tworzenie biżuterii, lepienie z gliny, malowanie kuli ziemskiej. W strefie zdrowia można było zmierzyć ciśnienie krwi i poziom cukru. Każdy uczeń dostał kartę zadań do realizacji, po wypełnieniu których otrzymywał prezent ufundowany przez rodziców.

Festyn był bardzo udany choć pogoda nas nie rozpieszczała. Mama jednego 6 - klasisty powiedziała: "Jaka szkoda, ze mój syn kończy juz szkołę, dzieje się tu wiele dobrych rzeczy".

Więcej o festynie w Informatorze Ochoty i Włoch oraz w GALERII

Informator Ochoty i Włoch