Dzień ziemi"

Gra bingo

Światowy Dzień Ziemi jest obchodzony 22 kwietnia.

Celem tego święta jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Pierwsze obchody w Warszawie odbyły się w roku 1990. Na początku XXI wieku Dzień Ziemi stał się okazją do organizowania akcji mających uświadomić młodzieży oraz całemu społeczeństwu, że należy dbać o środowisko naturalne.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami?

My w szkole także obchodziliśmy to święto. Uczniowie klas III przygotowali  z tej okazji inscenizacje, w których przekazywali idee i sposoby gospodarowania zasobami oraz dbania o środowisko.

Gra bingo           Gra bingo

Jako pierwszy z ideą obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi wystąpił John McConnell (ur. 1915), na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto.

"Kodeks Ekologa":

1 Zabieraj na zakupy torbę.
2 Unikaj produktów wielokrotnie pakowanych.
3 Dezodoranty - wyłącznie "ozon friendly".
4 Segreguj śmieci.!
5 Oszczędzaj wodę!
6 Oszczędzaj energię!
7 Baterie wrzucaj do specjalnego kosza.
8 Nie wypalaj traw!
9 Chroń rośliny!