Spotkanie z Mikołajem w świetlicy

Co roku zapraszamy do  naszej świetlicy Mikołaja, który sprawia dzieciom mnóstwo radości, poświęca swój czas, by tradycji stało się zadość. Przygotowujemy się wizyty bardzo skrupulatnie – dekoracja świąteczna sal, choinka, światełka. Również ważny jest strój z akcentem czerwieni – dzieci wyglądają wtedy jak pomocnicy Mikołaja. Piosenka powitalna dla Mikołaja „Ding, dong” wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Również rosyjska melodia i do niej taniec rąk - to nasza tradycja. Sprawdziliśmy, jaka jest wiedza dzieci o faktach związanych z osobą świętego Mikołaja.

Dzieci z rodzicami

I jeżeli łatwo wykonywać ruchy rąk, gdy rytm jest wolny, to często zdarzają się pomyłki w rytmie galopującym. Prezenty przypadły dzieciom do gustu, było miło i świątecznie :-)

Ewa Gańko

Pozostałe zdjęcia w Galerii