Czego pragną dzieci? – swobodne teksty uczniów klasy 3 a

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek Czego pragną dzieci?

Przeczytajcie proszę prace uczniów, które powstały w czasie zajęć edukacji polonistycznej w Dniu Dziecka  w klasie 3 a. Zachęcam do lektury. (prace zamieszam w oryginalnej stylistyce)

wych. Agnieszka Chlebowska

Dzieci marzą o różnych rzeczach. Nie potrafię ich wymienić, bo jest ich mnóstwo. Ja jako dziecko codziennie pragnę wyjść na podwórko i mieć swoich ciepłych rodziców przy sobie. Marzę o przyjacielach, którzy będą mnie wspierać zawsze i wszędzie. Niektórzy zamiast wychodzić na dwór grają na tabletach, telefonach lub komputerach, a po co, jak można bawić się z przyjaciółmi.

autor –Zuzia Chyła

Dzieci potrzebują miłości i tak, żeby ktoś je przytulił. Moim zdaniem dzieci powinny mieć opiekę i dom.

autor- Diana Frydrak

Dzieci zawsze czegoś pragną, marzą o zostaniu strażakami, policjantami, superbohaterami i książniczkami. Ja uważam, że najważniejszymi zachciankami dzieci są marzenia, żeby mieć rodzinę, dom i coś do jedzenia. Rodzina potrzebna jest by czuć się kochanym, a dom by mieć gdzie mieszkać. Jedzenie potrzebne jest by nie głodować. Te rzeczy potrzebne są każdemu dziecku.

autor- Daria Wieczorek

Dzieci pragną i marzą, żeby mieć bliską osobę, mieć dom, coś do jedzenia i picia. To po prostu wszystko co dziecku do życia potrzebne. Tylko te rzeczy są mi bardzo potrzebne.

autor- Julka Mikołajczyk

Dzieci pragną miłości, troski i opiekuna. Są to chyba najważniejsze rzeczy w życiu dziecka. Dom, rodzina, zabawa i sport to też są ważne rzeczy. Ja chcę jak najwięcej korzystać ze świeżego powietrza, bo potem przez więcej czasu może padać deszcz. Bardzo się cieszę, że nie jestem adoptowanym dzieckiem. Również się cieszę, że jestem jedynaczką.

autor- Sylwia Ciuchnowicz

Dzieci najbardziej pragną ciepła rodzinnego w domu, rozmowy z rodzicami i swojego przytulnego kącika. Miejsca, w którym powinny być jego ulubione rzeczy. To ważne, ponieważ dzieci powinny mieć chwilę spokoju.

autor- Igor Gos

Moi koledzy i koleżanki uważają, że w życiu najważniejsze jest ciepło matczynego serca i rodzina. Ja jednak uważam, że potrzebne jest też wsparcie ze strony zarówno rodziny jak i kolegów i koleżanek.

autor- Borys Pietrzyk

Dzieci takie jak ja pragną pokoju oraz towarzystwa (mama, tata, brat, siostra itd.). Ja potrzebuję często miłego i ciepłego kącika. Jeżeli chodzi o Dzień Dziecka dzieci chciałyby pewnie dostać prezenty. Bardzo chciałabym dostać gitarę rockową, ale mama powiedziała, że jest za droga i że mogę dostać coś innego. Dziś wybiorę sobie prezent.

autor- Nina Molak

Dzieci pragną miłości i ciepła. Gdy dzieci są w domu dziecka, to tego nie mają.

autor- Natalia Miszczak

Dzieci pragną miłości i czułości, ponieważ nie chcą być odrzucone i zapomniane. Dzieci potrzebują także chociaż chwilę zabawy, a nie tylko nauka. Dobrze, kiedy te dwie rzeczy się połączy.

autor- Gabrysia Bąk

Ja jako dziecko potrzebuję miłości i troski. Tez chcę rozrywki np. wyjść na dwór. I najważniejsze – RODZINA, bo rodzina jest jedna prawdziwa.

autor- Dawid Vu

Dzieci pragną przede wszystkim opieki, ponieważ bardzo nie lubią samotności. Potrzebna jest tez zabawa. Dzieci musza zażyć trochę ruchu. Lubią krzyczeć, szaleć, biegać i skakać. Dzieci pragną również rodzeństwa, bo zawsze chcą się pobawić z bratem lub siostrą.

autor- Paweł Domalewski

Dzieci potrzebują spokoju, żeby im nikt nie przeszkadzał.

autor- Sebastian Czajkowski

Dzieci marzą o dobrej rodzinie i ciepłym kąciku. Nie chcieliby trafić do domu dziecka.

autor- Patryk Maj

Według mnie dzieci potrzebują gier, zestawów do robienia filmów na You tuba, no i oczywiście przyjaciół, którzy przytula i zabawią.

autor- Aleksander Marcinkowski

Dla mnie dzieci potrzebują opieki i uwagi. Jak dla mnie te dwie rzeczy są potrzebne.

autor- Jakub Białkowski

Dzieci pragną swojego kącika, ciepłego i dobrego wychowania. Żeby kogoś przytulić np. królika, psa, kota, chomika, świnkę morską. Jak nikogo nie będzie przytulał to lepiej iść do domu dziecka lub rodziny zastępczej.

autor- Bartek Witan