Dzieci z rodzicami

Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa!

W bibliotece naszej szkoły następują coraz bardziej zauważalne zmiany. Już dwa lata temu nasza szkoła wzięła udział w programie Książki naszych marzeń, co zaowocowało zakupem nowości wydawniczych i – co nas szczególnie cieszy – wzrostem czytelnictwa wśród uczniów. Program ten miał charakter pilotażowy wobec NPRCz i dzięki niemu wiemy, że nowe i ciekawe książki przyciągają naszych czytelników. Uczniowie rzeczywiście chętnie wypożyczali nowe książki, co widać było w bibliotecznej statystyce czytelnictwa.

W 2017 roku wystąpiliśmy więc z wnioskiem o objęcie naszej szkoły Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. Wypełniliśmy wszelkie wymogi formalne Programu,  dzięki czemu uzyskaliśmy  kwotę 15000 zł na zakup kolejnych nowości wydawniczych. Przeprowadziliśmy wielką akcję konsultacji z uczniami, z rodzicami, z biblioteką Przystanek Książka, z metodykiem d.s. bibliotek – aby w rezultacie kupić  967 egzemplarzy nowości wydawniczych, jednocześnie aktualizując komplety lektur. W ramach Programu przeprowadzono w szkole projekty i wydarzenia promujące czytelnictwo, zwracaliśmy uwagę rodziców na ważną rolę czytania w edukacji i wychowaniu naszych uczniów. Uczniowie zaczęli korzystać z nowych lektur, a nauczyciele polecają nowości, które na pewno zainteresują młodych czytelników. Wzbogaciliśmy bibliotekę o lektury dla klas starszych, jak i piękne książki dla młodszych – uczących się dopiero czytać. Kupując wiele interesujących serii wydawniczych, zdawaliśmy sobie sprawę, że czytelnicy będą przychodzili po kolejne tomy. Cieszymy się z udanego projektu i wierzymy, że pozwoli on rozwijać pasje i zainteresowania czytelnicze.

Dzieci z rodzicami          Dzieci z rodzicami

Elżbieta Klicka