Klasa 3a w manufakturze cukierków!

22.03 wybraliśmy się z klasą do manufaktury cukierków. Widzieliśmy tam jak cukierki wyrabia się ręcznie.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami?

Pokaz był bardzo ciekawy i pouczający. Po pokazie można było kupić coś słodkiego za swoje pieniądze. Dostaliśmy tez słodkie niespodzianki.

Gra bingo

Ta słodka wycieczka bardzo mi się podobała.                                                                                                             Michał Czapczyński

Dnia 22.03.2012r. nasza klasa była na wycieczce w manufakturze cukierków. Znajduje się ona przy ulicy Tamka 49. Pojechaliśmy tam autobusem. Gdy znaleźliśmy się w środku mistrz kuchni podgrzał cukier w garnku do temperatury 150oC i tak powstał karmel. Potem zabarwił część płynu na kolor czerwony a część na zielono. Następnie ulepił z karmelu walec. Kiedy był on już gotowy pani cukierniczka zaczęła go rozciągać na małe wałki. Mistrz pokroił wałki na cukierki. Na koniec mogliśmy poczęstować  się tymi specjałami. Ta wycieczka była bardzo interesująca ponieważ dowiedziałem się bardzo dużo o zawodzie cukiernika.

Patryk Michalski klasa IIIa