Dzieci z rodzicami

Czym jest Code Week ?

Code Week Polska jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbędzie się w tym roku już po raz trzeci. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W ubiegłym roku w Polsce odbyło się ponad 300 wydarzeń promujących kodowanie.

O tym, jak ważne jest programowanie w dzisiejszym świecie chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Umiejętność programowania już teraz jest kluczowa, a będzie nabierała jeszcze większego znaczenia.   Programowanie to już nie jest domena tylko informatyków – kodują wszyscy, bez względu na wykształcenie, płeć i wiek.

Dzieci z rodzicamiNoDzieci z rodzicamiwe technologie są obecne w każdej już niemal dziedzinie życia, a na rynku pracy wciąż brakuje ludzi potrafiących programować.

Warto przy okazji przypomnieć, że nasza szkoła brała udział w projekcie  Godzina Kodowania, organizowanej w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej.  Podczas zajęć komputerowych uczniowie tworzyli proste programy dla znanych bohaterów filmów i gier.

Ponadto  podczas zajęć koła robotyki kolejne grupy  uczniów z klas starszych uczą się programować robota zbudowanego samodzielnie  z klocków Lego.

Dzieci z rodzicami       Dzieci z rodzicami?

Barbara Marszałek