1050 Rocznica Chrztu Polski

W bieżącym roku obchodzimy wielki Jubileusz 1050 – lecia chrztu Polski. Z tej okazji w naszej szkole odbył się Konkurs Dzielnicowy poświęcony tej tematyce. Konkurs ten został poprzedzony krótkim apelem ilustrującym zaistniałe wydarzenie w dziejach Polski.

Dzieci z rodzicami     Dzieci z rodzicami

Tego dnia gościliśmy ochockie szkoły podstawowe, które podjęły zmagania konkursowe. Najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 175. Pytania wcale nie były łatwe i przed uczestnikami została wysoko podniesiona poprzeczka, co przyznał pan Burmistrz Grzegorz Wysocki, który zaszczycił nas swoją obecnością zasiadając w Komisji Konkursowej. Towarzyszyło nam wiele emocji i mamy nadzieję, że spotkamy się z wszystkimi również w przyszłym roku na kolejnym Konkursie Dzielnicowym.

Dzieci z rodzicami     Dzieci z rodzicami

Z przedstawieniem o chrzcie Polski udaliśmy się również do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Aurus  na Ursynowie oraz do Zespołu Szkół Specjalnych nr 109. Spotkaniom tym towarzyszyło wiele radości. Przy okazji obchodów tego jubileuszu uświadomiliśmy sobie, że chrzest Polski to nie tylko wydarzenie sprzed wielu lat, ale konkretne zaproszenie do tego, by BYĆ DOBRYM POLAKIEM.

siostra Magdalena Pokrzywińska