Radość dawania

Boże Narodzenie to szczególny czas, gdy nasze serca budzą się do większej dobroci i hojności.  Wokół  jest wielu ludzi, którzy oczekują naszej pomocy. Niekiedy wystarczy zwyczajny gest dobroci jakim może być uśmiech. Kiedy indziej potrzebna jest większa pomoc, materialna. My również chcemy pomagać i czynimy to chętnie. Dzieci, przy pomocy nauczycieli i rodziców, przygotowały pięknie zdobione pierniki oraz figurki Dzieciątka Jezus, które można było nabyć podczas Świątecznego Kolędowania Dwujęzycznego.

Dzielimy się radością, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się nam zebrać 1000 zł.

Dzieci z rodzicami     Dzieci z rodzicami

Cała kwota została przeznaczona na rehabilitację małej Ani Lepak, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka wymaga nieustannej rehabilitacji, na którą potrzebne są ogromne pieniądze. Anią opiekuje się Fundacja „Zdążyć z pomocą”.

Kilkadziesiąt figurek Dzieciątka Jezus zostało również przekazanych dla Caritas działającej przy naszej parafii. Trafią one do osób samotnych, starszych i chorych z Okazji Światowego Dnia Chorego, który przypada 11 lutego.

s. Magdalena