Mamma Mia - musical polsko - angielski
 

23 stycznia klasy 6a i 6b pod opieką B. Gilarskiej, A. Jatowskiej, A. Jare, G. Skośkiewicz przybliżyły uczniom naszej szkoły twórczość szwedzkiego zespołu Abba. Nauczycielki opracowały scenki, w których zagrali uczniowie klasy VIb. Historyjki, powiązane ze sobą przeplatane były śpiewanymi przez uczniów VIa utworami Abby.
Klasa zerowa  Mój dziadek jest najlepszy...

Pierwsza scenka przedstawiała rozmowę dwóch przyjaciółek. Jedna z nich - Peggy- namawiała drugą - Kate- żeby poszła na dyskotekę, gdyż Edward, który podobał się Kate, też miał tam być. Po piosence ,,Gimmi Gimmi " zaczęła się druga historyjka. Kate jednak przyszła na dyskotekę. Przyjaciele rozmawiali jakby to było, gdyby nie chodziło sie do szkoły. Po utworze ,, Money Money" znajomi Kate postanowili znaleźć Edwarda. Jedna z najbardziej znanych piosenek Abby- Mamma Mia- była zwiastunem scenki, w której Kate znalazła Edwarda w tłumie i postanowiła z nim porozmawiać.
Klasa zerowa  Mój dziadek jest najlepszy...

Kilka scenek później bohaterka tańczyła z Edwardem, a ich znajomi dziwili się, że Abba nagrywała tak ciekawe utwory. Ten musical powstał w ramach dwujęzycznego ( polsko- angielskiego) projektu realizowanego w naszej szkole.

   Występ uświetniła końcowa piosenka ,, Gangam Style" tańczona przez wykonawców. Widzowie byli zachwyceni.

Mamy nadzieję, że takich spektakli będzie więcej.

                                                                                                       Karolina, VIb

Pozostałe zdjęcia w Galerii!